Anket Doldurarak Ek Gelir İmkanı

Anket Doldurarak Ek Gelir İmkanı

Anket Doldurarak Para Kazanmanın Yeni Yolu

İnternetten anket doldurarak para kazanmak için 2 yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki anket sitelerine üye olmaktır. Bu sitelere üye olmanız ücretsizdir. Ancak üye olurken kişisel bilgileriniz ile banka hesap bilgileriniz sorulacaktır. Bununla birlikte e-mail adresiniz istenecektir. İstenilen bu verileri dikkatli girmeniz size anket ve ödemelerin doğru bir şekilde ve zamanında ulaşmasını sağlayacaktır. Anket siteleri firmalar ile müşteriler arasındaki aracı kuruluşlardır ve firmaların talepleri doğrultusunda araştırma faaliyetlerini yürütmek için müşterilere gereksinim duyarlar.

Bu yüzden de araştırma kuruluşları olarak görev yaparlar. İnternet üzerinden yapılan araştırmaların daha kısa sürede daha fazla kişiye ulaşması sebebiyle web siteleri oluşturmuşlardır. Hedeflenen kitleye en kolay ve en hızlı erişimin internet üzerinden olması bu aracı kuruluşları da internet üzerinden araştırmalarını yapmaya yönlendirmiştir. Firmalar ise kendi bünyelerinde araştırma faaliyetlerini yapmaya kalktıklarında daha maliyetli olması sebebiyle interneti ve aracı kuruluşları tercih etmektedirler. Anket siteleri sayesinde araştırma maliyetlerini düşüren firmalar bunun yanı sıra bu aracı kuruluşlardan bulguların analizleri ve değerlendirmelerini isteyebilmektedirler.

Kurumsal olarak araştırma faaliyetlerini yürüten bu araştırma kuruluşları anketleri, anket sistematiğine göre düzenlemektedirler. Basit ve anlaşılır olarak hazırlanan anket sorularının cevapları da şıklardan oluşmaktadır. Kısacası ucu açık yorum soruları anketlerde bulunmamaktadır. Bu da istenilen hedefe daha kolay ulaşmada kolaylık sağlamakta ve anket dolduranları da sıkmamaktadır. Kısa sürede doldurulabilecek anketler hazırlayan anket siteleri sayesinde firmaların araştırma faaliyetleri de kısa sürmektedir.

Anket sitelerine ücretsiz üye olup; bilgilerinizi doğru bir şekilde sitede yer alan üyelik formuna girdikten sonra e-mail hesabınıza gönderilecek anketleri beklemeniz gerekmektedir. Anket siteleri anket başına belirli bir ücret belirlemekte ve bu ücret üzerinden gönderilen anketlerin doldurulmasını istemektedir. Ancak sizlere gönderilen anketler arasında ne kadar süre olacağı firmaların araştırma kuruluşlarından araştırma hizmeti talep etmesine bağlıdır. Dolayısıyla çok uzun süreler anket dolduramayabilir ve böylece gelir elde edemeyebilirsiniz.

Anket siteleri dışında anket doldurarak para kazanmanın bir diğer yolu da anket programlarını satın almaktır. Anket programlarını satın almak için belirli bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu ücreti ödemenizin ardından e-mail adresinize gönderilecek olan programı kurmanız gerekir. Bu programı bilgisayarınıza kurduktan sonra anket doldurulmasını isteyen firmalar ile bu firmaların anketleri başına ne kadar ücret ödeyeceklerini listeleyebilirsiniz. Dolayısıyla hangi firmanın anketini dolduracağını ya da ne kadar anket dolduracağınızı siz belirlemektesiniz. Bunun dışında e-mail hesabınıza anket programı ile birlikte bu iş için gerekli püf noktalarını da içeren eğitim dokümanları da gönderilecektir.

Anket programını kurup firmaları listeledikten sonra ilk hafta firmalara üye olmanız gerekecektir. Ne kadar çok firmaya üye olursanız o kadar fazla anket doldurabilir ve bir o kadar da kazanç elde edebilirsiniz. Anket doldurarak para kazanma işini anket programları aracılığıyla yaptığınızda ilk haftanız sadece firmaların sitelerine üye olmakla geçebilmektedir. Ancak sıkılmadan devam edilmelidir. İstediğiniz kadar firmaya üye olabilir; hatta ilerleyen günlerde üye olmaya devam ederek üye olduğunuz firma sayısını arttırabilirsiniz. Bu konuda herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır.

Görüldüğü gibi anket programları sayesinde size gönderilecek anket sayısını siz belirlemektesiniz. Dolayısıyla kazancınız da siz belirlemektesiniz. Bu durumda çalışma saatlerinizi de belirleyen yine siz olacaksınız. Anket siteleri ile anket programları arasında kazanç bakımından ciddi farklılıklar bulunmaktadır. Anket sitelerinden elde edeceğiniz kazanç sizi tatmin etmeyebilir. Ancak anket programları aracılığıyla anket doldurarak elde edeceğiniz kazancı siz belirlersiniz. Ayrıca anket sitelerine başlangıçta ücret ödemek durumunda değilsiniz ancak anket programlarını satın aldığınızda belirli bir ücret ödemeniz gerekecektir.

İnternetten anket doldurarak para kazanmak için bu iki yöntemin yanı sıra kendi çabalarınızla da bu işi yapabilirsiniz. Ancak ülkemizde yer alan ve internetten anket doldurulmasını talep eden firmaların çoğunu bilmediğimiz için uzunca bir süre araştırma yapmamız gerekebilir. Bununla birlikte anket programları sayesinde ulaşabileceğimiz firma sayısı kadar firmaya ulaşmamız neredeyse imkânsızdır. Bu sebeple bireysel çabalar uzun vadeli araştırma ve uğraş istemektedirler.

İnternet üzerinden anket doldurarak daha fazla para kazanmak istiyorsanız da birkaç dil bilmeniz faydalı olacaktır. Böylece yabancı ülkelerde yer alan firmalara da üye olabilir ve bu firmaların anketlerini doldurabilirsiniz.

Tüm bu anlatılanların çerçevesinde anket doldurmak için artık anketörlerle değil internet üzerinde yer alan anket siteleri ve anket programlarıyla ilişkili olmak gerekmektedir. Böylece hem firmalara isteklerinizi ve görüşlerinizi dile getirmiş olurken aynı zamanda kazanç da elde edebilirsiniz. Bununla birlikte bu kazancı büyütmek için kendi kendinize çabalamaktansa anket programlarını satın alabilir ve kazancınıza siz karar verebilirsiniz. Anket sitelerinden alacağınız paranın ya da yapılan ödemelerin sizi tatmin etmesi güçtür. Bu sebeple tüm bu yollar içerisinde en esnek çalışma biçimine sahip olup; en fazla kazanç sağlayan anket programlarıdır. Bir kaç yabancı dil bilmeniz ise size normalde kazanacağınız ücretin çok daha fazlasını sağlayacaktır. Ayrıca anket sitelerinin tamamı anket başına ödeme yapmamaktadırlar. Kimi anket siteleri daha çok yarışmalar düzenlemekte ya da belirli bir anket sayısını doldurduktan sonra cüzi bir ücret ödeme yolunu seçmektedir. Anket siteleri üzerinden düzenlenen yarışmalarda ise; en fazla anket sayısına ulaşana bedava tatil ya da alışveriş gibi ödüller verilmektedir. Kısacası anket siteleri ile ödeme yerine ödül de kazanabilmeniz mümkündür. Ancak anket doldurarak internetten para kazanmak istiyorsanız anket programları bu iş için biçilmiş kaftandır.

Anket doldurarak para kazanma işi içerisinde hem siz hem de firmalar ile aracı kuruluşlar kazanç elde ederken; sosyal sermayeye verilen değerin israf edilmemesi ve kaynakların iktisadi kullanımı sağlanmış olur. Dolayısıyla esasında anket doldurma işi sosyal bir sorumluluk olarak algılanmalıdır. Bu sayede ülke kaynakları daha tutumlu yönetilirken; ihtiyaca yönelik üretim ve hizmet sağlanmış olur.

Anket doldurarak para kazanmak için başlangıçta belirli bir ücret ödemeyi ve anket programlarını satın almayı göze aldıktan ilk haftanızı firmalara üye olarak geçirmeyi göze alabiliyorsanız en fazla kazanç sağlayacağınız bu yöntemi mutlaka denemelisiniz. İnternetten para kazanma yöntemleri içerisinde dünya üzerinde binlerce kişi tarafından ek gelir olarak yürütülen anket doldurarak para kazanma yöntemi ile hem boş vakitlerinizi değerlendirmiş hem de sosyal sorumluluğunuzu bir nevi yerine getirmiş olursunuz.

Anket doldurarak para kazanma yöntemleri içerisinde anketleri beklemeyi ve cüzi bir ücrete razı gelmeyi göze alabiliyorsanız da anket sitelerine üye olmalısınız. Ancak her iki yöntemi bir arada götürebilir ve çok fazla sayıda anket sitesi ile anket programları vasıtasıyla birçok firmaya üye olabilirsiniz. Böylece internet üzerinden anket doldurarak ciddi kazançlar elde edebilirsiniz.