Boncuk İşi Yaparak Ek Gelir İmkanı Sağlama

Boncuk İşi Yaparak Ek Gelir İmkanı Sağlama

Evde boncuk işi ile para kazanma

Evde ek işler yaparak para kazanmayı kendimize ilke edinerek yazılara devam ediyoruz. Bugün boncuk işi nedir, ne kadar kazanılır, nasıl yapılır gibi sorulara cevap arayacağız. Evde ek gelir işleri denince akla ilk ev hanımları gelir. Hâlbuki kısa bir araştırma sonrasında bu işleri üniversite öğrencilerinin de çok yaptığını okudum. Devlet bursları ya da kredileri yetmiyor olacak ki böyle işlerle de uğraşıyorlar. Neyse lafı fazla uzatmadan evde boncuk işi ile ilgili bilgilerimizi paylaşalım.

Evde boncuk işi nasıl yapılır bu sorunun cevabı ile başlayalım. Boncuk süsleme işi basit ve herkesin yapabileceği bir iş. Boncuk aşağıdaki alanlarda kullanılabilir:

  • Kolye ve bileklik yapımında
  • Triko süsleme işlerinde
  • Yüzük süsleme işlemlerinde
  • Gözlük takı süslemelerinde
  • Ayakkabı süslemelerinde

Evde boncuk işi veren firmalar

Size boncuk işi veren firmalar gerekli olan malzemeleri kendileri tedarik ediyor. Siz sadece yapım kısmı ile ilgileniyorsunuz. Boncuk süslemeleriniz bittikten sonra işi veren kişi gelip işleri teslim alıyor. Boncuk işi illa ki bir firmanın vermesine de gerek kalmadan ek gelir sağlanabilen bir sektör. Kendi orijinal boncuktan yaptığınız süs eşyaları ya da takıları açacağınız bir stant ile ya da internetten online olarak satabilirsiniz. Ek gelirinize gelir katmış olursunuz.

Halk eğitim merkezleri de açtıkları kurslar ile bu işin eğitimini veriyorlar. Eğitim sonrası sertifika alıyor ve işinizi profesyonel olarak yapıyorsunuz. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi büyük şehirlerde bahsettiğim boncuk işi yaygın olarak yapılmaktadır. Kendi markanız hayal değil!

Boncuk işi veren firmalar size nasıl ulaşacaklar sorusuna geldiğimizde, bunun için diğer ek işlerimizde olduğu gibi aşağıdaki yorum kısmına iletişim bilgileriniz yazmanız ve bu işi istemeniz yeterli. Firmalar buradan sizinle iletişime geçebilirler. Ayrıca firmalar da buradan iş talebinde bulunabilirler.

Boncuk işinden kazanılan para çok değişkenlik gösterir. Çok az para kazanan da var. Bu işte markasını kurup da binlerce lira kazanan da var. Bijuteri dükkânı açıp bu işten ciddi para kazananlar da var. Siz yeter ki hayallerinizin peşinden koşmaktan vazgeçmeyin.

Boncuk işi hakkında yorumlar neler şimdiden merak ediyorum. Bu konu hakkında bize aklınıza takılan her türlü soruyu sorabilirsiniz. Hem biz, hem de bu işle uzun süre uğraşanlar hem de firmalar sizlere cevap verecektir. Herkese bol ek kazançlar diliyorum.