Çanta Dikerek Ek Gelir İmkanı

Çanta Dikerek Ek Gelir İmkanı

Evde Çanta Dikim İşi

Evde çanta dikme işi son günlerin en popüler ek işlerinden birisidir. Evde gün boyu boş kalan ve sıkılan ev hanımları bu vaktini nakte çevirebilir. Maddi sıkıntı çeken binlerce ev hanımı bugün evde çanta dikim işleri yaparak geçimlerini sağlamakta evde eşlerine maddi konuda destek olmaktadır. Vaktinizi ve enerjinizi nakte çevirip ekonomik sıkıntılara son vermek için siz de evde çanta dikim işine girebilirsiniz.

Evde çanta dikim işi için tek bilmeniz gereken şey dikiş işleridir. Dikiş işi benim ben bu işi ustalıkla yaparım diyorsanız bu iş tam size göre. Girişimci ruhunuzu evde çanta dikiş işi ile şahlandırmak ciddi kazanç elde etmek, kendi ayaklarınız üzerinde durmak istemez misiniz?  Yaşadığınız bölgede küçük bir işletme açıp kendi işinizi kendiniz üretebilirsiniz. Bunun için firmalarla iletişime geçebilirsiniz.

Evde çanta işi nasıl başlanır?

1 – Hedef kitlenizi belirleyin: Çantayı kullanan kadınları tespit edin. Bölgenizde en çok hangi tür çantalar tercih ediliyor. Bölgeyi çok iyi analiz edin. Hedef kitlenizi iyi belirlemelisiniz. Bölgede arz talep dengesini koruyun. Bölede 100 çantaya ihtiyaç varken 1000 tane üretirseniz 900 çanta elinizde kalacak bu işten zarar edeceksinizdir.

2- Modayı takip edin: Aynı tip çanta üretip sürekli kendini tekrar eden kişiler kısa sürede batar. Bu ister bireysel çalışan olsun isterse küçük işletme olsun hep aynıdır. İnsanlar sürekli yenilik peşindedir. Bu yüzden çanta yaparken modayı takip etmelisiniz. Yeni ürünler tasarlamalısınız. Kendinizi yenilemeli tekrar etmemelisiniz.

3- Rekabet ortamına dikkat edin: Bulunduğunuz bölgeyi iyi analiz edin. Sizinle birlikte bu işi yapan kaç kişi var. Kazanç durumları nelerdir. İyi analiz etmezseniz başta hata yapmış olur batacak bir geminin dümenine oturmuş olursunuz.

Evde çanta dikim işi için internet üzerinden firmalarla iletişime geçip bu işe talip olduğunuzu söyleyerek işi alabilirsiniz. Kazanç noktasında kazanacağınız para sizin iş temponuza ve yağtığınız işin kalitesine göre değişir.  İşleri mutlaka zamanında teslim edin. Kaldıramayacağınız yükün altına girmeyin. Söz verip sözünüzde duramazsanız bu firmada güven kaybına neden olur.