CD-DVD Paketleme Yaparak Ek İş Fırsatı

CD-DVD Paketleme Yaparak Ek İş Fırsatı

Evde CD paketleme işi

Bilgisayar hayatımıza girdikten sonra birçok alanda büyük gelişimler ve değişimler yaşandı. Birçok alanda artık insanların yapmadığı işleri bilgisayarlar yapmaya başladı. Hayatımıza hükmetmeye başlayan bilgisayarlar gün geçtikçe gelişmeye ve hayatımızın bir parçası olmaya devam ediyor. İlk bilgisayarlar üretildiğinde bir oda büyüklüğündeydi. Bugün bilgisayarlar neredeyse cebimize girecek kadar  küçüldü. İlk zamanlar 1.44 MB diskler ile veriler taşınıyor ve saklanıyordu. Son günlerde diskler ve flash bellekler ile veriler taşınmaya başlandı.

Günümüz bilgisayarları CD-ROM ile birlikte CD kullanmaya başladı. Compact disk kelimesinin baş harfinden oluşan CD bugün veri depolama ve yazdırmada yaygın olarak kullanılmaktadır. İçinde sayısız müzik, film ve yazılım dosyalarını barındıran CD her alanda kullanılmaya başlandı. Özellikle otomobillerde müzik dinlemek için CD içine binlerce müzik parçaları atılmaktadır. Teknolojinin bu denli gelişmesi ile birlikte CD paketleme işi hız kazanmaya başladı. Bugün birçok CD firması CD paketleme işini internet üzerinden para kazanmak isteyen yarı zamanlı kişilere yaptırmaya başladı. Bugün bir firma CD paketleme için bir işçi tutsa işçinin tüm maliyeti aylık 4000 lirayı bulmaktadır. Aynı işlemi internet üzerinden çalışan birisine 2000 liraya yaptırabilmektedir.

200 4 yılında dünya genelinde satılan CD sayısı 30 milyarken bu rakam 2010 yılında 200 milyar sevyesine ulaştı.  CD üretiminin bu kadar artmasından dolayı artık firmalar CD paketleyecek eleman bulmakta zorlanmaya başladı. Ağırlığı 20 gr olan CD leri firmadan teslim alıp bunları belirtilen paketlere belirtilen sayıda katıp paketleme işi yaparak kazanç elde edebilirsiniz.

CD paketleme işi için firma size CD’lere zarar vermeden nasıl paketleyip zarflara yerleştireceğinizi anlatırlar. Bu alanda alcağınız küçük bir eğitimle CD paketleme işini siz de evde oturduğunuz yerde yapabilirsiniz. Paketlemede kullanılacak kipmanları firma size ücretsiz verir. Bu işten ne kadar kazanacağınızı performansınız belirler. İyi bir ekip kurup düzenli ve disiplinli çalışarak bu işten en az 3000 lira kazanabilirsiniz. Firmalar sizden temiz iş çıkartmanızı isterler. Dürüst olup istenilen zamanda işi teslim etmeniz beklenir. Ödemeler iş bitiminde firmalar tarafından yapılır.