Eski Eşyalarınızı Satarak Para Kazanın

Eski Eşyalarınızı Satarak Para Kazanın

Kullanmadığınız Eşyaları Satarak Para Kazanmak

Para kazanmak gittikçe zor hale geldi. Günümüzde para kazanmak için türlü yollar denenir oldu. En yaygın yöntemlerden birisi ikinci el eşya alım satım işidir. Evde kullanmadığınız kullanılabilecek eşyaları ikinci el piyasasında satıp değerlendirebilirsiniz. Birçok insan bozuk eşyalarını ikinci el piyasasında satmaya çalışır. Bozulmuş olan eşyayı kim alıp ne yapsın. İkinci el olarak satacağınız eşyanın bozuk olmaması, işlevini yitirmemiş olması gerekir.

Eski eşya satarak para kazanma işi için, evde ilk etapta kullanmadığınız eşyaları belirleyerek başlamalısınız.  Eşyaları belirledikten sonra eşyaları bir güzel temizlemelisiniz. Tamir edilecek bölümlerini tamir etmelisiniz. Eşyanın eski kutusu duruyorsa kutusuna katıp o şekilde satmalısınız.  Eşyanın güzel bir resmini çekmelisiniz. Eşyayla ilgili tüm özellikleri eksiksiz bir şekilde yazmalısınız. Eşyanın eksik bir noktası varsa bunu mutlaka satış ilanına yazmalısınız. Böyle davranmak sizin dürüst olduğunuzu gösterir. Dürüst olmak size her zaman kazandırır.

Eski eşya satarak kaç para kazanacağınızı biz kestiremeyiz. Bildiğimiz şey köşede çürümeye mahkum ettiğiniz, evinizde boş yer kaplayan eşyaları elden çıkarmak işin en mantıklı olanıdır. Böylece yaşam alanınızı genişletmiş olursunuz. Bu satıştan elde edeceğiniz gelirle bir iş kurabilir bu parayla bir eksiğinizi kapatabilirsiniz.

Eski eşya satarken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus eşyayı ihtiyacı olan birisine satarsanız eşyayı ederinde satabilirsiniz. İkinci el eşya satan spotçular ölücüdür. Yani 100 liralık dolabınıza 20 lira değer biçerler. Öldü parasına elinizden eşyalarınızı almaya çalışırlar. Ölücüye satmaktansa ihiyacı olan birisine vermeniz daha iyidir. Özellikle öğrencilere eşyanızı iyi para ile satabilirsiniz.

Eski eşyanın değerini eşyanın kullanım durumu ve yıpranmışlığı belirler. Eşyanız çok yıpranmamış yeni gibi duruyorsa değerine yakın bir fiyata satabilirsiniz. Eski eşyalarınızı gitti gidiyor, letsgo ve sahibinden.com gibi sitelerde satışa sunabilirsiniz. Lets go sitesi son günlerde bu konuda en çok tercih edilen site haline geldi. Semtinize yakın bölgeden birisine satış yapabilir kargo parası ödemekten kurtulabilitsiniz.  Satış ilanınızı yaparken dikkatli olmalı, çok uçuk fiyatlar yazmamanızı ekip olarak tavsiye ediyoruz. Aksi taktirde ürünü satamaz ürün elinizde kalır verdiğiniz ilan boşa gitmiş olur.