Evde Etiketleme Yaparak Ek Gelir Elde Etme

Evde Etiketleme Yaparak Ek Gelir Elde Etme

Etiketleme İşi İle Evde Ek İş Fırsatı

Ev hanımlarının evde yapabileceği ek işlerden biri de evde etiketleme işi. Evinizin rahatlığında kolayca yapabileceğiniz bu ek iş ev ekonominize önemli bir katkı sağlayacaktır. Etiket, satılan bir ürünün türünü, özelliklerini, nasıl yıkanması ve bakım gösterilmesi gibi bilgileri gösterir. Bu etiketler ürüne sonradan eklendiği için ürünü üreten firmanın elinde bu etiketler hazır bir şekilde olmalıdır. Bu yüzden bu etiketler çoğunlukla evde kendi işini yapan kadınlara veya başka firmalara yaptırılır.

Etikete ihtiyacı olan firmalar size siparişle birçok farklı türde etiket talebinde bulunabilir. En çok istenen etiketler ise şunlar: Elbise veya kıyafet etiketi, gıda ve yiyecek etiketi, yatak, çarşaf ve yastık etiketi, barkod etiketi gibi… Evde etiketleme işi, evde ek iş yaparak gelir elde etmek isteyen hanımlar için oldukça cazip bir iştir. Bu iş ile ciddi bir gelir elde edebilir, çalıştığınız firmaları arttırarak işinizi büyütebilirsiniz. Bu işe olan talep nedeniyle iş bulma konusunda da bir sorun yaşamazsınız. Fakat öncesinde önemli olan bu etiket işini veren firmaları bulmanız gerekmektedir.

Evde Etiketleme İşi İle Ne Kadar Kazabilirsiniz?

Elbette evde otururken bu iş için bir firmanın kapınızı çalmasını beklemeyin. Etikete ihtiyacı olabileceğini düşündüğünüz firmaların kapısına siz gidebilirsiniz. Yaşadığınız bölgede üretim yapan, penye, tekstil, çarşaf ya da her türlü firmayla iletişime bizzat geçebilir ve kendilerinden iş alabilirsiniz. Bu firmaların verdiği siparişe göre 1.000 veya 1.500 etiketlemeyle 15 ila 20 TL gibi bir gelir elde edebilirsiniz. Ürettiğiniz etikete göre kazancınızın da artacağı kuşkusuzdur.

Etiketleme konusunda anlaşma yaptığınız firmalar size ihtiyacınız olan ürünleri, malzemeyi ve alet edevatı da sunacaktır. Böylece herhangi bir sermaye koymadan bu işi yapmaya direkt başlayabilir ve evinizdeki rahatlıkta, çalışma saatlerini ve çalışma yoğunluğunu siz belirleyerek üretime başlayabilir ve kendi işinizi yaparak ev ekonominize bir katkıda bulunabilirsiniz.