Evde Organik Doğal Salça Yapımı İle Para Kazanmak

Evde Organik Doğal Salça Yapımı İle Para Kazanmak

Evde Salça Yapıp Satmak

Ev hanımı olarak maddi sıkıntı çeken kişilerden misin? Keşke benim de evde yapabileceğim bir iş olsun diyenlerden misiniz? Evde ek iş fikirleri ile sizi aydınlatmaya devam ediyoruz. Bu yazı dizimizde evde salça yapıp para kazanma yönteminden bahsedeceğim. Özellikle ev hanımları evde salça yapıp satma işinden ciddi kazanç elde ediyor. Evde salça yapma işini belli zaman dilimlerinde yaparsanız kazancınız daha da çok olur. Özellikle salça malzemesi biber ve domatesin ucuz olduğu dönemleri tercih etmelisiniz. Biber salçası için en ideal zaman ağustos sonu eylül başıdır. Bu dönemde biberler çok düşüktür.

Evde salça işinden ne kadar kazanacağınız sizin bu işi ne kadar maliyete yapmanızla alakalıdır. Salça yapmak için alacağınız biber, biberin çekilme maliyeti kazancınızı etkiler. Salça işinden çok kazanmak için maliyeti düşürmeli ürettiğiniz salçaları uygun mekanlarda satmanız gerekir.

Evde salça işi için 100 kilo biber aldığınızı farz edelim 100 kilo biberi 2 liradan 200 liraya alırsınız. 50 lira da diğer masraflarınıza gider. Toplam 250 lira maliyetle 100 kilo biberden 20 kilo salça elde edebilirsiniz. 5 kiloluk salçayı 80 liradan satarsanız bu işten 320 lira kazanırsınız. 100 kilo biberden ortalama 80 lira kazanç sağlarsınız.

Evde salça işinden para kazanmak için iyi bir salça yapım ekibi kurmalısınız. Salça yapım maliyetini düşürmeli ürettiğiniz salçayı zengin muhitlerde satışa sunmalısınız. Satarken tok görünmelisiniz. Maliyetinizi hesaplayıp müşterilerinize ona göre fiyat vermelisiniz.

Salça yaparken temizlik ve hijyen kurallarına dikkat etmelisiniz. Salçaları uygun kaplarda temiz bir şekilde satışa sunmalısınız. Salça işinden kaç para kazanacağınıza iş performansınız karar verir. Bu yüzden tam zamanlı çalışmaya özen gösterin. Salça yapma konusunda bilginiz yoksa bu konuda uzmanlardan destek alabilirsiniz. Salçalarınızın tadı ve kalitesi önemlidir. Tatlı ve kaliteli salça üretirseniz her yıl sabit müşteri kitleniz olur. Bu da bu sektörde uzun süre tutulmanızı sağlar.