Evde Sarma Yaparak Ek Gelir Elde Edin

Sarma Yaparak Para Kazanmak

Ekonomik gücünü kazanmak, daha da arttırmak isteyen ve aile bütçesine katkı sağlamak isteyen milyonlar ev hanımı vardır. Günümüzde evde yapılıp, para kazanılabilecek birçok iş imkânı da mümkündür. Ev hanımlarının aile bütçesine katkı sağlayabilecek bir iş, evde sarma yaparak para kazanmaktır. Sizler de bu yöntemi deneyerek oturduğunuz yerden kendinize gelir sağlayabilirsiniz.

Evde Sarma Sararak Nasıl Para Kazanılır?

Evde yapılan sarmaların günümüzde artık fırınlarda, cafelerde, pastanelerde, çokça satıldığını göz önünde bulundurmalıyız. Bunların yanı sıra kuru gıdacılar ve yöresel lezzet dükkanları da sarmalara yer vermektedir. Herhangi bir yere bağlı kalmadan istediğiniz kişilere veya firmalara evde yapmış olduğunuz sarmaları satıp ev bütçesine katkı sağlayabilirsiniz.

Bu konu da yapacağınız tek şey, sarma talebinde bulunan kişiler ve firmalar ile iletişime geçerek iş anlaşması sağlanmalıdır. Günümüz de teknolojisini de gelişmesiyle beraber satış yapacağımız kişiler veya firmalar tek tık kadar uzağımızda. Evde yapmış olduğunuz sarmaları daha hızlı satabilmek için sosyal medyayı kullanabilirsiniz. Sosyal medya üzerinden firmalara, lokantalara pastanelere ve marketlere kadar birçok yerlere sarmaları satıp ev bütçesine katkıda bulunabilirsiniz.

Evde Sarma Nasıl Yapılır?

Evde sarma nasıl yapılır sorusunu sizler için cevapladık. Öncelikle sarma yapacağımız salamur yaprakları 2 ila 3 dakika sıcak suda bekletilmeli ve ardından, tekrardan yıkanmalı ve süzgece alınmalıdır. Daha sonra soğanların rendeleme işi yapılır ve üzerine zeytinyağı ilave edilir.

Bir sonraki adımda ise pirinçler yıkanıp kabın içerisine eklenir ve baharatları ve maydanozu da eklenerek karıştırma işlemi yapılır. Yapılacak olan sarmanın iç malzemesini bitirdikten sonra iç malzemeyi yaprağın içine koyarak rulo şeklinde sarmaya başlıyoruz. Bu işlem yaprak bitene kadar devam edilir ve bittikten sonra sarmalar kısık ateşte pişirilerek üzerine zeytinyağı ve limon ilave edilir. En son süreçte ise sarmaların üstüne çıkacak kadar sıcak su ilave edilir ve sarmaların dağılmaması için tencere kapağından daha düşük bir tabak yardımı ile kapatılır. Sarma servisi yaparken, dilerseniz yanına da yoğurt ilave edebilirsiniz. Sarma yapma işleminizi bitirdikten sonra satışı gerçekleştirebilir ev bütçenize katkıda bulunabilirsiniz.