Evinizde Kurutulmuş Meyve İşi Yaparak Ek Gelir

kurutulmus meyve isi yapmak

EV HANIMIYIM, EMEKLİYİM EVDE ÇALIŞABİLİR MİYİM?

      Siz de ‘’ev hanımıyım’’ ve ya ‘’emekliyim bu yüzden çalışamıyorum evimde çalışabilir miyim ?’ diyerek evde çalışmak için bir araştırma içerisindeyseniz bu yazımız tam size göredir. Artık çalışmak ve para kazanmak için illaki işverenlerin belirlediği yerlere gitmek gerekmemektedir. Söz gelimi satış danışmanlığı yapmak isteseniz satış yapacağınız mağazanın içerisinde hazır bulunmanız gerekmektedir. Ancak bizim bahsedeceğimiz iş için bu şekilde bir çalışma şekline gerek yoktur. Bu işlerden bir tanesi  ; kurutulmuş meyve paketleme işidir.

Kurutulmuş Meyve İşi Nedir?

       Çok eski çağlardan beri meyve ve sebzenin uzun süre saklanıp bozulmaması için çeşitli yöntemler uygulanmaktadır. Bu yöntemler uygulandığından meyve ve sebzeler mevsiminde olamasalar dahi tüketilebilir hale gelmektedir. Böylece lezzetli atıştırmalıklar, yemek çeşitleri için malzeme oluşmaktadır. Ülkemiz kültüründe özellikle kurutulmuş meyveler bu bağlamda çok tercih edilmektedir. Özellikle kurutulmuş meyvelerin gün içerisinde ara öğün olarak tüketilmesi doktorlar tarafından da tavsiye edilmektedir. Bundan dolayı kurutulmuş meyve yaygın kullanılan bir üründür. Dolayısıyla kurutulmuş meyve paketleme işi de çok yaygın bir şekilde evlerde yapılabilmektedir. Firmalar paketlerin içerisinde hangi çeşit olacağını ve hangi sayıda olacağını önceden belirtir. Siz de buna göre paketlemesini yapabilirsiniz. Kurutulmuş meyve paketleme işi gıda işi olduğundan dikkat edilmesi gereken en önemli husus temizliktir. Muhakkak paketleme yapılırken eldiven kullanılmalıdır. Ayrıca paketleme yapacağınız ortamın da temiz olması gerekmektedir. Bunların dışında kurutulmuş meyve paketleme işinde herhangi bir zorluk yoktur.

Kurutulmuş Meyve Paketleme İşi Ne Kadar Kazandırır? Nasıl Başvurabilirim?

        Kurutulmuş meyve daha yukarıda bahsettiğimiz üzere çok tüketilen bir ürün olduğundan firmalardan sürekli olarak iş alabilirsiniz. Eğer zamanında ve firmaların şartlarına uyan bir teslimat yaparsanız aylık ortalama 1000 ve ya 2000 TL gibi bir ücret alabilirsiniz. Genellikle firmalar haftalık olarak ödeme yaparlar. Ve bu ödeme teslim ettiğiniz ürüne göre belirlenir.  Evde kurutulmuş meyve paketleme işi yapmak istiyorsanız internet üzerinden firmaların verdiği ilanlara başvurabilirsiniz. Firmalar kurutulmuş meyve paketleme için gerekli tüm malzemeyi evinize kadar getirir ve size nasıl paketleme yapacağınız hakkında bilgi verirler.