Evinizde Kutulama İşi Yaparak Ek Gelir Elde Edin

Evinizde Kutulama İşi Yaparak Ek Gelir Elde Edin

Evde Kutulama İşi

Günümüzde, tek bir işten elde edilen aylık kazanç ile ya da evde tek kişinin çalışmasıyla kazanılan aylık gelir ile geçinmek neredeyse imkansız hale geldi. Bu sebeple insanların ek iş arayışları başladı. Özel bir yeteneği, profesyonelce yaptığı bir hobisi olanların ek iş yapması çok kolay iken böyle bir yeteneğe ya da hobiye sahip olmayan insanlar da ek iş fikri arayışına girdi. Bu yazımızda ek iş seçeneklerinden biri olan evde kutulama işi ile ilgili bilgiler sunacağız.

Evde kutulama işi, birçok sektör tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle bu alanda ek iş bulmak da çok zor değildir.  Özellikle, evde sabun kutulama oldukça yaygın durumdadır. Evde sabun kutulama işi, son yıllarda yükselişe geçmiştir. Bu işin kayda değer bir kazanç sağlaması için gerekli olan ise; el çabukluğu ve hızdır. İşin kolaylığı nedeni ile ev hanımlarından öğrencilere kadar birçok kişi bu işi yapmaktadır.

Evde Kutulama İşi Kim tarafından Verilir?

Evde kutulama işi genel olarak fabrikalar tarafından verilmektedir. Fabrikanın özel koşulları, alan yetersizliği ve benzeri sebeplerden dolayı, fabrikalar bu işi evlere verme yolunu bulmuştur. Ayrıca, son yıllarda gelişen ve özellikle sosyal medya üzerinde satışı sıklıkla yapılan sabun ticareti nedeniyle, butik sabuncular tarafından da bu iş evlere verilmektedir. Bu işin kazanç sağlamasının dışında tercih edilme sebeplerinden birisi de herhangi bir sermaye gerektirmemesi ve bir maliyetinin olmamasıdır.

Evde Kutulama İşinden Sağlanacak Olan Kazanç Ne Kadardır?

Evde kutulama işi için belli olan net bir kazanç yoktur. Kazancın ne kadar olacağı sizin el çabukluğunuza, günde, haftada ya da ayda kaç adet sabun paketleyebileceğinize bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Ayrıca, paketleme işini aldığınız işletmenin ya da fabrikanın paketleme başına vereceği ücret de, bu işte kazanılacak olan gelirin netliğine engel olmaktadır. Fakat genel olarak bu paketleme işinin aylık getirisi 500 TL ile 1500 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Bu işi yapmak amacında iseniz, internet üzerinde yer alan ek iş ilan sitelerindeki duyurulardan ve başvuru linklerinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca bulunduğunuz yerde bir sabun fabrikası var ise şahsen başvuru yapmak da seçenekler arasındadır.